Nowoczesne zarządzanie sprzedażą

To narzędzie a zarazem metoda działania, mające na celu podniesie sprzedaży, jak również wybicie marki na rynku. Kluczem do sukcesu jest nowoczesne zarządzanie sprzedażą. Dlaczego nowoczesne? Ponieważ sposoby, strategie i plany zarządzania wymagają nadążania za tendencjami rynkowymi i wymaganiami Klientów. W ogromnej mierze opiera się na umiejętnej analizie sytuacji i możliwości rynkowych, oraz zarządzaniu terytorium sprzedażowym, zarządzaniu zespołem i relacjami z Klientami.

Nowoczesne zarządzanie sprzedażą – umiejętności i szkolenia

Umiejętność nowoczesnego zarządzania sprzedażą jest niezwykle przydatna kadrze menadżerskiej, dyrektorom sprzedaży, czy wreszcie samym właścicielom firm i przedsiębiorcom.

Wypracujemy ją wspólnie w trakcie szkoleń, które kończą się praktycznymi warsztatami w formie zamkniętej. Przekażemy Ci niezbędną wiedzę i informacje, które będziesz mógł wykorzystać w pracy już bezpośrednio po szkoleniu. Uporządkujesz działania sprzedażowe, zobaczysz nowe szanse i możliwości, opracujesz atrakcyjną i konkurencyjną ofertę, poprawnie przeprowadzisz segmentację klientów, opracujesz produkty i połączysz w oferty pakietowe, aby były atrakcyjne dla klientów. Jak również dowiesz się, co robić, by nie obniżać cen i nie udzielać nieopłacalnych rabatów oraz dobierzesz odpowiednie kanały sprzedaży. Wspólnie przeanalizujemy konkurencję przez pryzmat 7 ważnych obszarów i opracujesz z nami harmonogram działań. Wszystko to, aby osiągnąć wybrane cele firmy.

Nowoczesne zarządzanie sprzedażą opiera się na kilku kluczowych elementach:

Analizie obecnej sytuacji:
  • klientów
  • wyników
  • polityki cenowej i rabatowej
  • stosunku klientów pozyskanych do utraconych
  • i wiele innych

Warto zastanowić się też, jak wygląda marka i firma na tle konkurencji. Jaki cel chcesz osiągnąć w określonym czasie.

Budowa strategii sprzedaży

Najpierw należy wykonać analizę rynku, w szczególności atrakcyjności ekonomicznej segmentów klienta
Następnie ocenić możliwości projektu

Taktyce sprzedaży

Tutaj brane są pod uwagę przychodowe inicjatywy, rozpatrywane na płaszczyźnie klientów, produktów, cen, kanałów sprzedaży oraz rynków zbytu
Warto opracować również inne elementy, takie jak np.:

  • budowanie argumentacji
  • wartości produktów
  • sposób ofertowania
  • budowa kompetencji handlowców
  • i inne

Przedstawiliśmy tu zaledwie kilka z istotnych elementów nowoczesnego zarządzania sprzedażą. Tego i wiele więcej nauczysz się biorąc udział w szkoleniach Salents, oraz warsztatach praktycznych, na które serdecznie zapraszamy.