Zarządzanie sprzedażą w firmie

Zarządzanie sprzedażą w Warszawie

Gdy w grę wchodzi zarządzanie sprzedażą Warszawa jawi się specyficznym terytorium sprzedażowym. To metropolia, stolica kraju, a jednocześnie bardzo atrakcyjny rynek. Dynamiczne i wymagające miasto, jednocześnie oferujące wiele okazji i możliwości rozwoju sprzedaży. Trzeba jednak liczyć się z wyjątkową konkurencją. Dlatego warto przeanalizować obecną strategię i funkcjonowanie firmy, jeśli jesteśmy niezadowoleni z osiągów sprzedażowych. Ponad to jeśli chcemy wejść lub umacniać pozycję naszej marki na rynku stolicy, tym bardziej należy bacznie przyjrzeć się zarządzaniu sprzedażą i pracy zespołu sprzedażowego.

Podnoszenie kompetencji działów sprzedaży

Jeśli jakikolwiek element powoduje nasze wątpliwości – warto zainwestować w analizę bieżącej sytuacji i podniesie kompetencji działów sprzedażowych. Zarządzanie sprzedażą jest obszarem wiedzy związanym z codzienną pracą dyrektorów handlowych, kierowników i menedżerów działów sprzedaży oraz kandydatów na te stanowiska. Znajomość najważniejszych zagadnień zarządzania sprzedażą jest niezbędna do trafnego podejmowania decyzji przez kierownictwo naczelne oraz kierowników innych jednostek funkcjonalnych.

Zarządzanie sprzedażą i bieżące wsparcie sprzedaży

Zarządzanie sprzedażą obejmuje ustalanie strategii, celów, tworzenie i monitorowanie realizacji działań, planowanie i zarządzanie zasobami niezbędnymi do bieżącego wsparcia sprzedaży.

Zarządzanie sprzedażą – zagadnienia

  • Zarządzanie działu sprzedażowego – budowa zespołu, reorganizacja, szkolenie, motywowanie
  • Negocjacje i utrzymywanie kontaktów handlowych z kluczowymi klientami
  • Przygotowanie planu sprzedaży, analiza preferencji i potrzeb potencjalnych klientów, formułowanie strategii sprzedaży, ustalenie celów i budżetu, wybór kanałów sprzedaży
  • Prognozowanie w zarządzaniu sprzedażą i finansami przedsiębiorstwa
  • Kontrola sprzedaży – działania korygujące, analiza realizacji wszystkich etapów planu sprzedaży, pisanie raportów.

Z Salents poznasz narzędzia do usprawnienia pracy, nabędziesz nowych umiejętności, otrzymasz jasną i usystematyzowaną wiedzę, która ugruntujesz na warsztatach.

Zarządzanie sprzedażą – pomoc, dostarczanie wiedzy i tworzenie standardów


Zarządzanie sprzedażą to codzienne działania dyrektora lub menedżera sprzedaży. Pomożemy tak poukładać zdania i obowiązki, aby każdy dzień był efektywny, natomiast zespół był dobrze zarządzany. Dostarczymy Państwu wiedzy na temat standardów zarządzania sprzedażą, stworzymy standardy zarządzania dostosowane do kultury organizacyjnej Państwa firmy, a także zapewnimy wsparcie w ich zmianach organizacyjnych i wdrożeniu standardów zarządzania.